A WC konténer népszerűsége az alakíthatóságában rejlik, ami minden tekintetben modern és praktikus. Számos helyszínen kitűnő és kényelmes megoldásnak számít, az optimális helykihasználás tekintetében. Telepíthető mobil, illetve állandó épületegységként egyaránt. A beosztása és a belső dizájn az igényeknek megfelelően variálható. A higiéniai elvárásoknak teljes mértékben megfelel és a felszereltsége sem hagy kívánnivalót maga után.

Miből készül a WC konténer?

Csak és kizárólag minőségi alapanyagok kerülnek felhasználásra a szaniterkonténerek kialakításakor, ami lehetővé teszi az időjárási körülményektől független használatot. A speciális panelrendszernek köszönhetően, a beltér egyedien alakítható. Ezt követően, tetszés szerint bármikor átépíthető a WC konténer, de a bővítése sem jelent akadályt. A falakból és a padlózatból a hőszigetelő anyagok sem maradhattak ki, amelyek nagyban hozzájárulnak a kellemes légkör megteremtéséhez és az energiafelhasználás szempontjából is lényeges tényezőnek számítanak. A padlóburkolat minden esetben csúszásmentes kivitelben készül, a vizes környezet miatt. A beltér kialakításához felhasznált anyagoknak köszönhetően, a szaniterkonténer tisztán tartása könnyű.

Akadálymentesített WC konténer az előírásoknak megfelelően

Bizonyára Ön is megfordult már olyan mellékhelyiségben, aminek a használata rendkívül kényelmetlen volt a szűkös méretek miatt. A WC konténer tervezésekor az előírások betartása végett, gondolni kell a kerekesszéket használó személyekre is. Ennek tekintetében egyedi megoldásokat kell eszközölni az akadálymentesített beltér kiépítéséhez.

Az ilyen illemhelyeken lehetővé kell tenni a kerekesszékkel történő 360 fokos megfordulást. Ez úgy érhető el, hogyha ehhez biztosítunk egy 1,50 m átmérőjű kör alapterületet. Az ajtó a hagyományos típustól eltérő méretekkel rendelkezik, ami 1 m nyílásméretet jelent. Továbbá, ez minden esetben kifelé nyílik. Ülve is könnyen nyitható és csukható, a belső részén található behúzó korlát segítségével.

A WC csésze elhelyezése szintén az előírásoknak megfelelően történik. Tehát lehetővé kell tenni a kerekesszékben ülő személy átültetését minimum háromféle módon. Ebből következik, hogy a segítő személynek is elegendő hely jut segítség közben. Az akadálymentesített mellékhelyiségekben a WC csésze megközelítését a mosdókagyló sem akadályozhatja.

A WC csésze mindkét oldalán elhelyezett kapaszkodók szintén nem maradhatnak ki az akadálymentesített felszereltségből. Ilyenkor a WC ülőke magassága a padlószinttől 0,46 – 0,48 m magasan található.

Az mozgássérült személy kerekesszékből történő átültetése többféle módon megoldható kell legyen. Ebből kifolyólag, a WC csésze fal felőli oldalán „L“ alakú, vízszintes és függőleges részből álló kapaszkodó található. A tér felőli oldalon egy felhajtható változat is felszerelésre kerül.

A mosdó elhelyezésénél figyelembe kell venni, hogy a kerekesszéket használó személy könnyen gördülhessen alá, így kényelmesen fölé tud hajolni. Ehhez a mosdókagylót a padlószinttől számított 0,70 m magasságban kell felszerelni.

A tükrök méretét úgy kell kiválasztania, hogy azok állva és ülve egyaránt használhatóak legyenek.

Amikor Ön megrendelőként kiválasztja a belső burkolatokat, akkor érdemes figyelnie a kontrasztos kialakításra, mert ez a tér jobb érzékelését teszi lehetővé.

A teljes biztonság megteremtése érdekében, az elektromos rendszernek vészhívót is tartalmaznia kell.

A balesetveszély csökkentése érdekében, az akadálymentesített WC konténer nem tartalmazhat kiálló éles sarkokat.

Laikusként azt gondolhatná, hogy mindez csak a legmodernebb intézményekben valósítható meg, holott egyetlen konténer esetében is kivitelezhető.

Nagyjából ezek lennének azok az előírások, amelyeknek eleget kell tennie az akadálymentesített szaniterkonténernek.

Igény szerint alakítható felszereltség

A nyers adatok felsorolását követően, most vessünk egy pillantás az irodakonténer felszereltségére! Természetesen, ennek a kategóriának a részét képezik a WC konténerek is, amelyek feloszthatóak női és férfi részre, vagy teljesen egybenyithatóak. Ha szeretné, akkor zuhanyzóval is felszerelhető a WC konténer. Továbbá Ön határozhatja meg azt is, hogy hány mosdókagyló, piszoár és WC csészére van szüksége egy adott egységen belül.

Mi a helyzet a vízellátással?

Természetesen ez sem jelent gondot, hiszen az irodakonténerek rácsatlakoztathatóak a vezetékes vízhálózatra és csatornarendszerre egyaránt. Ebből következik, hogy nincs szükség a vegyszeres víztisztításra, ami remek hír a környezetvédelmet illetően.

A vezetékes áramellátás sem maradhat ki a repertoárból, hiszen ennek hiányában nem lehetne biztosítani az egyedi konténerek maximális hatékonyságát és komfortérzetét. Vezetékes elektromos hálózat hiányában az áramellátás generátorral ugyanúgy biztosítható.

A hőszigetelt, műanyag nyílásszárók éppen úgy beépíthetőek, mint a hagyományos épületek esetében. A friss levegő szellőztető rendszerrel biztosítható, minden WC konténerben és felvonulási épületben. Klíma beszerelésére is van lehetőség, ami fontos szerepet játszik az egyedi konténer hűtésében és fűtésében. Talán nem túlzás azt állítani, hogy ezek a mobil épületegységek a felszereltségüket tekintve nem sokban térnek el egy átlagos családi ház felszereltségétől. A lényegi különbség csupán annyi, hogy ezek bármikor áthelyezhetőek, szétbonthatóak, majd újra felállíthatóak.

A külsőről sem szabad megfeledkezni

Már esett szó a belső megvalósításról, de lássuk milyen lehetőségek állnak a rendelkezésére a külső dizájnt illetően! Egyedi megjelenésű konténerek alakíthatóak ki, amelyek ezáltal sokkal jobban idomulnak a környezetükhöz. Ennek a szolgáltatásnak köszönhetően, nem csupán holmi lepakolt, egyszínű dobozoknak fognak tűnni az adott helyszínen.

Miért ne lehetne egyedi egy szaniterkonténer?

Elvégre ezek a moduláris egységek lakókonténerként is használhatóak és az elsődleges szempontok közé tartozik az egyedi külső dizájn megvalósítása. Ebből következik, hogy a WC konténer esetében sem kell lemondania az ízléses külső megoldásairól, amelyek nem szabnak határt az akadálymentesített kivitelnek sem.

A WC konténer felhasználásának területei

Így a végére már nagyjából Önnek is biztosan összeállt a kép, hogy a konténereknek rendkívül széles a felhasználhatósága. Gyakorlatilag ott van a helyük minden rendezvényen, fesztiválon, mivel ideiglenesen kulturált és higiénikus mellékhelyiségként szolgálnak. Az iskolák és óvodák területén állandó építményként is funkcionálhatnak, akadálymentesített kivitelben, természetesen az előírásoknak megfelelően. Persze ez más intézmények esetében sem jelenthet akadályt, hiszen az egyszerű telepítést figyelembe véve, kiegészítő megoldásként bármikor bevethetőek. Építési és más munkaterületeken egyaránt tiszta körülményeket biztosít a dolgozóknak. Sportrendezvények alkalmával szintén szükség lehet több felvonulási épületre és gyorsan kihelyezhető WC konténerre.

Mindez megvalósítható az egyedi konténerek felhasználásával. Amiről még nem esett szó, azok a költségek. Talán nem meglepő, hogy a mobil egységek kihelyezése, beüzemelése, szállítása sokkal alacsonyabb költségekkel jár, mintha egy állandó épületet készülne felépíttetni. Ilyenkor a gondok általában már az engedélyek beszerzésénél szoktak kezdődni. Nem beszélve arról, hogy a tervezés is hatalmas összegeket emészthet fel, aminek gyakran a töredékéből felállítható egy egész konténer együttes. A szállíthatóság szóba sem jöhet egy alappal rendelkező építmény esetében, míg a konténereknek ez az egyik legnagyobb előnyük. A sokaknak kellemetlen ügyintézés is lényegesen könnyebb és kevesebb időt vesz igénybe, az egyszerűbb kialakításból kifolyólag.

Nagyvonalakban ezek lennének azok a tények, amiket érdemes tudnia a konténerekkel kapcsolatban, mivel egyre nagyobb figyelmet kapnak az XXI. századi építési technikák területén.

Vissza a hírekhez